YouthVolley
A tornán nyolc csapat vett részt, köztük magyar és szlovák klubok, akik kiemelkedő lelkesedéssel és sportszellemmel küzdöttek a pályán. A Pénzügyőr Egyesület 13 játékossal érkezett, míg a Tatabányai Röplabda Sport Egyesület 15 fős kerettel képviseltette magát. A Dág Közösségi Sportegyesület 8 játékossal vett részt, és bár kisebb létszámban, annál elszántabban küzdöttek. A SZESE Győr 20 fővel bizonyította felkészültségét és csapatszellemét. A ŠŠK Bilíkova Bratislava 12 tagú kerettel érkezett, színesítve a mezőnyt nemzetközi jelenlétükkel. A Volejbalový klub Spartak Univerzita J. Selyeho Komárno büszkén képviselte Komárnót, 30 résztvevő játékosával a legnagyobb létszámban vett részt a tornán.
A rendezvény remek lehetőséget kínált a csapatok számára a fejlődésre, új tapasztalatok szerzésére, valamint a határokon átnyúló barátságok és sportszakmai kapcsolatok ápolására.
Program neve: Program Interreg Magyarország - Szlovákia
A torna az Európai Unió társfinanszírozásával jött létre
Projektu megnevezése: YouthVolley
Időpont: 2024.6.22.
Helyszín: Komáromi Városi Sportcsarnok, Szlovákia
Támogatás összege az Európai Uniótól: 13 215,- EUR
www.spf-west.eu
Izgalmas mérkőzések, tehetséges fiatalok és a sport iránti szenvedély – mindez egyesült a Youth Volleyball Cup 2024 eseményén! Ez a nemzetközi utánpótlás röplabdatorna az egyik legjelentősebb lehetőséget kínálta a fiatal játékosoknak, hogy bemutathassák tudásukat és nemzetközi szinten szerezzenek tapasztalatot.
A torna célja a sportág fejlődésének támogatása, a különböző országok csapatainak versenyzési lehetőség biztosítása, valamint a fiatalok összehozása a barátság és a fair play szellemében. A rendezvényen több korosztály is képviseltette magát, a legkisebbektől egészen a juniorokig, így mindenki számára adott volt az esély a kiemelkedésre.
Az eseményre 2024. június 22-én került sor a komáromi városi sportcsarnokban, ahol a nézők magas színvonalú mérkőzéseket élvezhettek. A szervezők különleges kísérőprogramokat is biztosítottak, amelyek felejthetetlen élményt nyújtottak a résztvevőknek.
A rendezvény, amelyen a röplabdázás jövőbeli csillagai tündököltek, ünnepélyes megnyitóval kezdődött. A klub elnöke, Ing. Ladislav Ferencz köszöntötte a résztvevőket, és a szervezők ismertették a nap menetét. A csapatok a jelenléti íven történő regisztrációt követően bemelegítéssel készültek az első mérkőzésekre, amelyek már reggel 8 órakor elkezdődtek. A szurkolók nemcsak magas színvonalú játékot láthattak, hanem izgalmas labdameneteket, új nemzetközi tapasztalatokat és barátságok születését is.
A mérkőzéseket két pályán rendezték meg: az 1-es pályán a lányok, a 2-es pályán a fiúk mérkőztek meg egymással. A rendezvény hangulatát tovább emelte, hogy a 98 versenyző mellett mintegy 120 néző is ellátogatott a komáromi sportcsarnokba. A délelőtti mérkőzések után a csapatok pontosan 12 órakor közösen ebédeltek, majd egyórás pihenőt követően folytatódtak a küzdelmek.
Ahogy a nap előrehaladt, kezdtek kirajzolódni az egyes kategóriák esélyesei. Lenyűgöző volt látni a küzdelmeket minden egyes labdáért, hiszen mindenki győzni akart. Végül azonban csak egy győztes lehetett kategóriánként, így az esti órákban sor került a díjátadóra, ahol a városok képviselői – Komárom (SK) és Tatabánya (HU) – ünnepélyesen átadták a trófeákat, díjakat, okleveleket és érmeket.
A szervezők köszönetet mondtak a zavartalan lebonyolításért, kellemes nyarat kívántak mindenkinek, valamint sok sikert és eredményeket a röplabdás pályafutásukhoz, azzal a reménnyel, hogy a jövőben újra találkoznak egy hasonló eseményen.
A torna keretében kiemelt figyelmet fordítottunk a szakmai fejlődésre is, ezért a csapatvezetők és sportszakemberek számára egy átfogó szakmai konferenciát szerveztünk. A konferencia központi témája „A sportklubok működési feltételeinek javítása Magyarországon és Szlovákiában” volt. Az esemény célja az volt, hogy megvitassuk a sportklubok előtt álló kihívásokat, feltérképezzük a működésük optimalizálásához szükséges erőforrásokat, és új megoldásokat keressünk a fejlődés elősegítésére.
A konferencián szó esett a klubok fenntarthatóságáról, a pénzügyi stabilitás és a szponzoráció lehetőségeinek bővítéséről, valamint a korszerű infrastruktúra fejlesztésének fontosságáról. Külön hangsúlyt kapott az utánpótlás-nevelés, amely a sport jövőjének kulcsa, hiszen a fiatal tehetségek támogatása és integrálása biztosíthatja a klubok hosszú távú sikerességét. A résztvevők megvitatták a sportoktatás korszerűsítésének lehetőségeit, valamint az edzők képzésének fejlesztését, hogy magasabb szakmai színvonalat érhessenek el.
A konferencia értékes platformot kínált a két ország sportszakemberei számára a tapasztalatcserére és a közös kihívások azonosítására. A résztvevők betekintést nyerhettek a másik ország jó gyakorlataiba, ami segítheti a saját klubjaik működésének javítását. Emellett számos új szakmai kapcsolat és jövőbeli együttműködési lehetőség alakult ki, amelyek a sportélet fejlődését szolgálhatják mind Magyarországon, mind Szlovákiában.